Ładowanie strony
MENU

ŻEROM W YOUTUBE

PROJEKTY AKTUALNE

 

HERCULES

 
 DYPLOMY I CERTYFIKATY 

 

  


 


 

start /
serwis w tej chwili ogląda 24 osób
serwiszglossie

Dni Otwarte UG

      

15 marca uczniowie klas trzecich skonfrontowali  się z realiami studenckiego życia, odwiedzając Uniwersytet Gdański. Na uczelni odbywały się Dni Otwarte, podczas których młodzież uzyskała odpowiedzi na nurtujące pytania. Miała także okazję zwiedzić Wydział Nauk Społecznych, zapoznać się z ofertą poszczególnych kierunków, posłuchać wykładów prowadzonych przez kadrę UG, czy porozmawiać ze studentami o ich odczuciach i wrażeniach. W trakcie wędrówki po wydziale młodzież napotykała absolwentów “Żeroma”, którzy zdecydowali się przedłużyć swoją edukację właśnie na Uniwersytecie Gdańskim. Odwiedziny na UG z pewnością ułatwią uczniom wybór ścieżki życiowej, przed którym staną już za rok. 

Po zwiedzaniu wydziału trzecioklasiści udali się do galerii Forum i na Stare Miasto, aby zjeść ciepły posiłek i wymienić się wrażeniami.

Ola Gryczko III B

    

zdjęcia Maja Bach III B

 

Dodał: Ewelina Story       20 marca 2023r.
TAK. POMAGAM!

Pod takim hasłem 18 marca br. grupa wolontariuszy Liceum brała udział w zbiórce żywności w dużych marketach naszego miasta. Zbiórkę żywności o przedłużonej trwałości zorganizowała CARITAS POLSKA, której przeznaczeniem jest przedświąteczna pomoc instytucjom społecznym i osobom potrzebującym wsparcia w  okresie zbliżającej się WIELKANOCY!

Kolejna okazja niesienia pomocy nadarzy się już w najbliższy weekend i aby wziąć w niej udział, należy zgłosić swój akces do p. pedagog, która koordynuje działania wolontariuszy w naszej szkole.

Z bardzo pozytywną oceną współpracy z naszym Liceum spotkała się 9 osobowa grupa wolontariuszek z klasy 1b i 2c, która od początku września bieżącego roku szkolnego cyklicznie uczestniczy w pomocy uchodźcom z Ukrainy w tzw. „aptece różnorodności” przy ulicy Wajdy w Bartoszycach.

Bardzo dziękujemy za dotychczasową pracę, poświęcony cenny czas i wsparcie potrzebujących, jednocześnie zapraszamy kolejnych wolontariuszy, chętnych do niesienia bezinteresownej pomocy potrzebującym.

Dodał: Zbigniew Mielnik       19 marca 2023r.
KWALIFIKACJE DO TURNIEJU

Informujemy, że przebrnęliśmy przez rejestrację i kwalifikacje do Turnieju E-Sport.

W skład naszej licealnej drużyny wchodzą uczniowie pierwszych i drugich klas. Tym samym zamykamy listę zgłoszeń!

Pierwsze rozgrywki już 31 marca, których rezultaty można będzie śledzić na stronie: https://predatorgames.pl/punktacja-w-rozgrywkach

Uczestnikom życzymy powodzenia!

Dodał: Zbigniew Mielnik       19 marca 2023r.
Konkurs matematyczny "Kangur"
W dniu 16.03.2023 r. o godzinie 9.00 w całej Polsce odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "KANGUR". W naszym Liceum wzięło w nim udział 38 uczniów w kategorii junior i student. Zadania oraz zagadki matematyczne, z którymi musieli zmierzyć się uczniowie były nie lada wyzwaniem. Jednak biorąc pod uwagę zdolności naszej młodzieży, spodziewamy się samych wysokich wyników.
 
Dodał: Mirosław Gutowski       16 marca 2023r.
Międzynarodowy Dzień Liczby Pi w LO

Dzięki matematyce szkolne życie uczniów "Żeroma" zostało uatrakcyjnione. 14 marca młodzież naszej szkoły celebrowała “Międzynarodowy Dzień Liczby Pi”.

Uczniowie zapoznali się z historią tej stałej matematycznej, która pojawia się w wielu dziedzinach fizyki i matematyki. Uroczystości z okazji tego święta udowodniły, że przedmioty ścisłe mogą być znakomitą przygodą i świetną zabawą. Młodzież licznie wzięła udział w konkursie plastycznym, w którym przedstawiła liczbę Pi na wiele kreatywnych sposobów. Nie mniejszą atrakcyjnością cieszył się quiz Kahoot, sprawdzający wiedzę matematyczną młodzieży. Całość dodatkowo umiliły wypieki uczniów naszej szkoły, które wpisywały się w klimat święta swoim kształtem.

Uroczystość niewątpliwie miała walory dydaktyczne, ale także urozmaiciła monotonną codzienność, a więc przyjemne z pożytecznym!
 

Aleksandra Gryczko

 

>> więcej zdjęć w galerii foto >>

Dodał: Mirosław Gutowski       14 marca 2023r.
Dziewczęta realizujące projekt -- Okaż serce zwierzakowi -- dziękują licealistom

     

Jesteśmy grupą projektową, która pomaga zwierzętom znajdującym się w "Fundacji Marzenia Niechcianych Zwierząt" w Sędławkach. Dzięki waszym hojnym sercom podczas zbiórek organizowanych na terenie Liceum udało się nam uzbierać 1653zł. Warto dodać, że łączna suma zbiórek, które organizowałyśmy w wielu punktach na terenie Bartoszyc, wyniosła 4296,54zł.

Jeszcze raz dziękujemy!

Pamiętajmy, że warto pomagać!

informację dostarczyła Oliwia Matejek z kl. 2d

Dodał: Mirosław Gutowski       14 marca 2023r.
Miłośniczki zwierząt wygłaszają następne prelekcje

Grupa projektowa  "Okaż serce zwierzakowi" po raz kolejny uświadomiła uczniom, jak ważna jest pomoc naszym czworonożnym przyjaciołom. Dziewczęta swoją prezentację przedstawiły łącznie szcześciu klasom. W czasie prelekcji przekazały wiedzę na temat adopcji oraz pomagania zwierzętom tak, aby miały one godne warunki.

Dziękujemy wszystkim!

Pamiętajmy, że warto pomagać!

(na podstawie informacji dostarczonej przez Oliwię Matejek - członkinię zespołu projektowego)
 

 

Dodał: Mirosław Gutowski       13 marca 2023r.
II A w Olsztynie

  

 8 marca uczniowie klasy IIA integrowali się na wycieczce w Olsztynie. Rozwiązywanie zagadek w escaperoom-ie oraz gra w kręgle dostarczyły dużo emocji. Mimo niesprzyjającej aury licealiści podziwiali też Zamek Kapituły Warmińskiej. Do domu wszyscy wrócili zmęczeni, ale zadowoleni.

p. prof. E. Reut

  

Dodał: Ewelina Story       9 marca 2023r.
Licealistki realizują swój program Zaburzon.ED - 9.03.2023

Uczennice naszego Liceum: Natalia Danków, Zuzanna Turuta, Oliwia Maćkowska, Zuzanna Wszoła i  Maja Kozoń zaprezentowały się dzisiaj po raz pierwszy w Liceum w swoim programie Zaburzon.ED, który wpisuje się w ogólnopolską olimpiadę "Zwolnieni z Teorii". 

Prelengentki w sposób gruntowny zaprezentowały licealistom zagadnienia dotyczące problemów z odżywianiem, rodzaje zaburzeń odżywiania, oraz informacje, gdzie szukać pomocy w przypadku wystąpienia objawów choroby. 

Pod koniec spotkania uczniowie zgromadzeni w auli mogli sprawdzić w quizie swoją wiedzę dotyczącą omawianych zagadnień.

Opiekunem realizatorek programu jest
p.prof. Katarzyna Zagajewska-Sycz.


>>więcej zdjęć w fotogalerii

foto: Zuzanna Wszoła

Dodał: Mirosław Gutowski       9 marca 2023r.
I edycja Predator Games

zgłoszenia grup przesyłajcie na: zbigniewmielnik@lo.sisco.pl

 

Dodał: Zbigniew Mielnik       9 marca 2023r.
Nowy projekt ZWOLNIENI Z TEORII

 

W naszej szkole zawiązała się następna grupa licealistek, z klasy 2a, która realizuje projekt w ramach ogólnopolskiej olimpiady "Zwolnieni z Teorii" na temat zaburzenia odżywiania. Dziewczęta podczas prelekcji uczulają swoich kolegów i koleżanki, ale również uczniów ze szkół podstawowych, jakie są rodzaje zaburzeń, jakie pierwsze objawy początków tej choroby, a także do kogo się udać, by szukać pomocy. Licealistki uświadamiają młodym ludziom, jak poważnym problemem są zaburzenia odżywiania i że nie można tego lekceważyć.

Prowadzone były już zajęcia w Szkole Podstawowej nr 3 w Bartoszycach, a  09.03.2023r. odbędą się prelekcje dla klas pierwszych w auli naszego Liceum. W projekcie biorą udział: Natalia Danków,  Zuzanna Turuta, Oliwia Maćkowska, Zuzanna Wszoła i  Maja Kozoń. 

 

Życzymy dziewczętom sukcesów w realizacji programu.

(dodano na podstawie informacji dostarczonych przez uczestniczki programu) 

foto: Zuzanna Wszoła

Dodał: Mirosław Gutowski       8 marca 2023r.
Miłośniczki zwierząt wygłosiły prelekcję

 Dziewczęta udzielające się w programie #zwolnienizteorii - Okaż Serce Zwierzakowi przeprowadziły 3 marca zajęcia uświadamiające uczniom potrzeby zwierząt, które są źle traktowane, oraz sposoby pomocy takim czworonogom. 

To już kolejna akcja naszych wolontariuszek w Liceum, po kiermaszu ciast, podczas którego zbierały fundusze na bartoszyckie schronisko.
Opiekunem naszych miłośniczek zwierząt jest
p. prof. Katarzyna Zagajewska-Sycz

 foto: Roksana Wasylik


Dodał: Mirosław Gutowski       6 marca 2023r.
Sukces naszych uczennic w Konkursie Piosenki Angielskiej

Wiktoria Kuźmowicz z klasy 1c zwyciężyła w Powiatowym Konkursie Piosenki Angielskiej, który odbył się 3 marca w Młodzieżowym Domu Kultury w Bartoszycach.

Wiktoria zdobyła uznanie komisji konkursowej, wykonując utwór Billie Eilish - Idontwannabeyouanymore.

Sasza Gricuk z kl. 4b zajęła II miejsce, wyśpiewując utwór Never Enough autorstwa The Greatest Showman Cast, a Blanka Magun z 1c otrzymała wyróżnienie za zaśpiewanie piosenki Arethy Franklin - (You Make Me Feel Like) A Natural Woman. 


Gratulujemy naszym utalentowanym uczennicom!

foto: Młodzieżowy Dom Kultury w Bartoszyacch

Dodał: Mirosław Gutowski       3 marca 2023r.
Uczniowie Żeroma na projekcji filmu ŁAGIER 0331

 

W ramach kilkudniowych bartoszyckich obchodów Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"  uczniowie Żeroma obejrzeli w Bartoszyckim Domu Kultury  film dokumentalny  "Łagier 0331".

Dokument ten, biorący udział w Międzynarodowym Konkursie Filmów Dokumentalnych, rzuca światło na zapomnianą historię o sowieckim obozie śmierci, w którym w wyniku chorób,  niewolniczej pracy i wygłodzenia  zmarło kilka tysięcy Polaków, wywiezionych przede wszystkim z Wilna w 1945 roku.

Po projekcji uczniowie mieli okazję zadać pytania twórcom filmu. Na ostatnim zdjęciu widzimy Julię Mon z klasy 3c prowadzącą rozmowę z reżyserem.

foto: za zgodą - Bartoszycki Dom Kultury

 

Dodał: Mirosław Gutowski       3 marca 2023r.

96,35 %

ZDAWALNOŚĆ
MATURY
W 2021r.
W NASZYM LICEUM

KONTAKT

11-200 Bartoszyce

ul. Boh. Monte Cassino 9

lo@bartoszyce.info

Sekretariat
89 762 28 59
Pokój naucz.
89 762 10 83
Biblioteka
89 762 10 84
Pedagog
89 762 10 81
ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA
Rada Rodziców
konto Rady Rodziców przy LO
Bank Spółdzielczy w Bartoszycach
56 8855 0004 2001 0235 9474 0001
CERTYFIKATY